מי אני

שמי אדרת, אני מרפאה בעיסוק, יצירתית בנשמה, אמא ל4 ילדים מתוקים, כלב גדול וארנבון, שאיכשהו תמיד מפעילה את כולם סביבה. כמרפאה בעיסוק מוסמכת עבדתי במסגרות שונות במהלך השנים עם ילדים מגיל לידה דרך בית הספר היסודי. אני אוהבת את העבודה שלי ורואה את ההשפעה שלה בכל תחומי החיים.
יצירתיות תמיד הייתה חלק ממני, היכולת ליצור, לשנות, להתאים ולייצר חוויות מתבטאת אצלי בחיי היומיום וגם בטיפולים. אבל עם השנים והמפגשים עם ילדים והורים, למדתי שלא לכולם יש ארון לחומרי יצירה עמוס בכל שטות, וכנראה גם לא רואים חומר גלם איכותי בכל פעם שהם מסתכלים על גליל נייר טואלט!
כחלק מעבודתי אני פוגשת המון ילדים ביומיום עם קשיים בתחום המוטוריקה העדינה, הויסות התכנון והבקרה. בכל פעם ששלחתי ילד הביתה עם תרגול ראיתי איך ההורה והילד ולרוב גם המשימה הולכים לאיבוד במהלך השבוע עד המפגש הבא. אז רציתי ליצור דרך לאפשר תרגול והנאה, בלי הרבה עבודה, שיאפשר חוויה משותפת ועידוד התפתחות תקינה בצורה טבעית ובלי הרבה מחשבה…..

העסק שלי

הרעיון לעסק הגיע במטרה להנגיש את המידע לגבי יכולות מוטוריקה עדינה ולספק דרכים פשוטות אך יעילות לחזק ולשכלל את היכולות הללו במסגרת הבית. בנוסף, להעלות מודעות לגבי התפתחות תקינה וציפיות התפתחותיות מהילדים שלנו ולאפשר להורים לקחת חלק פעיל בקידום הילדים דרך רכישת ידע, מיומנויות וקשר עם הילד.
בסופו של יום חיזוק המוטוריקה העדינה הוא חיזוק של שרירים. חלקם גדולים יותר, חלקים קטנים יותר וחלקם כבר התרגלנו להשאיר מאחור… כדי לשפר תפקוד – דרוש תרגול! המון המון תרגול … וכמטפלת אני לא יכולה לגרום לשינוי הזה דרך מפגש שבועי. לכן יצרתי ערכות לתרגול בבית שנוגעות בכל המיומנויות הבסיסיות בהתפתחות המוטוריקה העדינה, כי לפעמים שינוי קטן בשגרה שלנו יכול לגרום לקפיצה גדולה.

מחקרים מראים, שיש קשר ישיר בין יכולות המוטוריקה העדינה לבין הצלחה במסגרת הגן ובית הספר. יכולות המוטוריקה מתחילות להתפתח כבר מגיל הינקות אך הם נהיים משמעותיים ביותר בגילאי הגן. ככל שהתרגול מהנה לילדים ונעשה דרך משחק ושילוב יכולות קוגנטיביות שונות כך הוא יותר משמעותי ובעל השפעה גדולה יותר!
הערכות נבנו בצורה פשוטה ונוחה שמתאימה לכולם, בצורה שניתן לשלב בקלות בסדר היום שלנו. כל הפעילויות ניתנות להתאמה לרמות שונות, גילאים שונים ותחומי עניין אישיים. הכל מגיע כבר מוכן לתפעול ככה שכל מה שנשאר לכם לעשות זה להתחיל לתרגל…

אז אני מקווה שתהנו, תלמדו ותתחזקו!

אשמח לשמוע מכם, הערות הארות או אפילו סתם מילה טובה ☺

דילוג לתוכן